4/25/2006

10-річна епоха мерства Омельченка закінчилась

В цьому переконані не лише супротивники Олександра Олександровича, але й люди з його оточення та політологи. От тільки причини називають різні.
В оточенні Олександра Омельченка усі його позиціонують як людину-господарника, для якого інтереси міста, мовляв, стояли на першому плані. Щодо політики, то тут Сан Санич керувався виключно обставинами. І це, на думку фахівців, стало його фатальною помилкою.


Артем Біденко, політолог: «На сьогоднішній день ситуація з Омельченком дуже проста - раніше з ним дружили, бо він був мером, мав підтримку всіх киян і будував цю ауру хазяїна Києва. На цих виборах всі побачили, що бульбашка лопнула - нема хазяїна».

Володимир Яловий працює з Омельченком пліч-о-пліч з 1990 року. Говорить, що об’єктивну оцінку діяльності Омельченка як мера дасть лише час та історія. Водночас Яловий переконаний, що і Олександр Олександрович, і його команда для міста зробили чимало.

Володимир Яловий, заступник київського міського голови: «Те, що сьогодні відбулося, - це, безумовно, певні технології, можливо, втома киян від цієї влади. Але я глибоко переконаний, що цією владою для Києва і киян зроблено дуже багато».

Власне серед своїх надбань Олександр Омельченко перераховує і зведення лялькового театру, і створення бюветів у різних районах столиці, і відродження Бесарабської площі.

Втім, зазначають опоненти, кияни ніколи не пробачать Омельченку того, у що перетворив архітектор Бабушкін Майдан Незалежності, бруківку на вулицях міста та будівельних скандалів, що, зрештою, похитнули мерське крісло під Сан Саничем.

Артем Біденко, політолог: «Я однозначно можу сказати, що в другий термін Омельченко був негативним явищем для міста».

Павел Карайченцев, політолог: «Омельченко и его окружение никогда не были людьми, которые складировали деньги, получали земельные участки».

Команда Омельченка говорить про те, що ця історична постать запам’ятається своїм характером, умінням працювати з кадрами та змінюватися. Олександр Омельченко дуже рано приходив на роботу. Змагатися в цьому з ним, за словами Ялового, було неможливо.

Володимир Яловий, заступник київського міського голови: «Людина він був рішуча, часто в якійсь мірі, що стосувалося розвитку міста - безкомпромісний, але він як людина мав команду, яка працювала для того, щоб місто розвивалося. Може, до негативних звичок Омельченка можна віднести те, що він палив, дуже часто і багато, а щодо позитивних звичок, то це його любов до своїх онуків».

Омельченко запам’ятається своїм підлеглим як людина впливова, принципова та різнопланова. Він постійно тримав себе у хорошій фізичній формі. Тим самим стимулював свою команду. Тому, можливо, так спокійно в мерії сприйняли поразку Омельченка на цьогорічних виборах.

Олександр Олександрович та його заступники продовжують виконувати роботу апарату. Готуються до засідання у п’ятницю. Адже Омельченко, крім того, що був мером, залишається головою Київської міської адміністрації. А з цієї посади його може зняти тільки президент України.
Анастасія Гонтар, Аркадій Моос, НТН. 
05.04.2006 | 10:25 

0 коментарі:

Отправить комментарий