1/12/2011

Мажоритарники визначаються з округами на вибори 2012

Майбутні вибори до Верховної Ради будуть проходити як по мажоритарних округах, так і за партійними списками – саме на цю систему націлені майбутні кандидати.

«Частина потенційних кандидатів вважають, що на виборах-2012 головним буде домовленість з владою - такий переговорний процес грає проти них же – вони не починають працювати з виборцем, очікуючи добра з гори.
Влада буде зацікавлена ​​в проходженні лояльних, але сильних кандидатів - аналогічно підтримки кандидатів мери на місцевих виборах. До серпня 2012 буде існувати кілька так званих списків кандидатів від влади - виберуть найсильнішого - вважає координатор проекту MESTNYE.com, спеціаліст по місцевих кампанія Павло Карайченцев.

Не тільки правилами, але й поведінкою основних учасників кампанія буде нагадувати вибори 2002 року. Кандидати від влади - будуть йти як від Партії регіонів, в тих регіонах, де це допоможе, так і від контрольованих структур - вважає експерт. «Розчарування у владі змусить багатьох мажоритарників дистанціюватися від влади. Більша ж частина опозиційних кандидатів сподівається виїхати на партійних брендах, не ведучи кампанії - прорватися, не маючи структур на окрузі, що багатьом навряд чи вдасться».

Політтехнолог Михайло Городок зазначив, що кампанія з виборів до парламенту буде змазана через літнє затишшя: за два осінні місяці можна скрутити кампанію маючи готові складові - історію на окрузі, структури, пізнаваність - все це має бути напрацьовано до травня 2012 - влітку кампанії перейдуть в сплячий режим. «Зараз кандидати проводять аудит округів, ресурсні місцеві гравці зализують рани після місцевих виборів і продовжують  розробляти території. Частина діючих депутатів вже визначилися з територіями і намагаються щось робити. Але загальна тенденція: багато гравців не мають стратегії, і будуть грати в лотерею. Відчувається брак менеджерів виборчих кампаній, які можуть вести кампанію на окрузі - адже через пропорційну систему, з 2002 роботи для них не було»
Детальніше про особливості виборів за мажоритарними округами політтехнологи розкажуть на семінарі «Ефективний старт кампанії на мажоритарному окрузі» 9 квітня в Києві. Мета циклу семінарів, організованого Асоціацією політичних консультантів Україні та проектом MESTNYE.com підготувати необхідну кількість менеджерів для виборчих кампаній повідомляє www.mestnye.com
Проект «Політтехнології на виборах 2012»
www.mestnye.com 
info@mestnye.com
(044) 592-62-06 координатор Михайло Городок