1/12/2015

Гройсман назвав ключовою точкою для України місцеві вибори у жовтні 2015-го

За словами Віце-прем'єр-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Володимира Гройсмана, для України є дві ключові точки для проведення реформ — 1 січня і жовтень 2015-го.
За його словами, у січні 2015-го року має стартувати децентралізація, і новий парламент “зобов'язаний максимум у листопаді нинішнього, 2014-го, прийняти перші закони, які стосуються реформи системи влади, і внести зміни в Конституцію”.

“Більше того, у нас уже практично готові тексти законів про державні адміністрації, адміністративно-територіальний устрій, реєстрацію адміністративно-територіальних одиниць, територіальне самовизначення громадян. Проведено скринінг законів про освіту та охорону здоров'я, для того, щоб пустити в розробку схему передачі частини повноважень у цих сферах громадам. Практично готова реформа ЖКГ — на виході два законопроекти, які повністю знищать монополію жеків і дадуть ключовий поштовх для створення конкурентного ринку послуг, створення й розвитку ОСББ. До речі, ці законопроекти входять у той пакет, за який не проголосував парламент. Тут же гостро стоїть питання демонополізації енергетичного ринку та прозорості формування тарифів. Ці питання сьогодні ставлять люди на місцях. Готовий закон і про державну службу. І все це теж необхідно поетапно приймати”, - наголосив Гройсман.
Друга ключова точка, за словами віце-прем’єр-міністра, - це жовтень 2015-го року, коли в Україні пройдуть місцеві вибори. До цього часу, за словами Гройсмана, потрібно підготувати ґрунт для децентралізації: “Щоб нова система державного управління запрацювала. Третьою може бути тільки точка провалу”.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вважає, що після конституційної реформи потрібно провести дострокові вибори до місцевих органів влади.

Під час 100-ї сесії Венеціанської комісії 10 жовтня було розглянуто та схвалено попередній висновок щодо проекту закону про внесення змін до Конституції України. Попереднє рішення містить детальні рекомендації щодо удосконалення окремих норм проекту. Текст попереднього рішення буде опублікований на сайті Венеціанської комісії після 26 жовтня