1/30/2015

На базі профільного комітету Верховної Ради буде створена робоча група, яка займеться підготовкою законопроектів про парламентські та місцеві вибори.

28-29 січня у Страсбурзі з ініціативи Венеціанської комісії відбулася робоча дискусія «Реформа виборчого законодавства в Україні», в якій взяли участь секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт, Представник Генерального Секретаря Ради Європи в Україні Крістос Джакомопуло та експерт Венеціанської Комісії Сергій Кузнєцов. Україну на зустрічі представляли експерти з виборчих питань Ольга Айвазовська, Денис Ковриженко, Євген Радченко та народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», співголова підкомітету з питань виборів та референдумів Олександр Черненко.
Секретар Венеціанської комісії Томас Маркет наголосив, що європейці усвідомлюють той факт, що «вороги України хочуть зупинити реформи в країні», а створення якісного виборчого законодавства є однією з пріоритетних реформ. Також європейські експерти позитивно оцінили той факт, що Коаліційна угода в розділі про виборче законодавство враховує багаторічні рекомендації Венеціанської комісії.

Олександр Черненко запевнив європейських партнерів, що, на відміну від попередніх років, саме Верховна Рада України буде відігравати провідну роль в реформуванні виборчого законодавства.
«Найближчим часом на базі профільного комітету Верховної Ради буде створена робоча група, яка займеться підготовкою законопроектів про парламентські та місцеві вибори. Коаліційна угода містить чіткі часові рамки, коли виборче законодавство повинно бути змінене, тим більше, що місцеві вибори в Україні відбудуться менше, ніж за рік», – повідомив депутат.
На думку Черненка, проекти нових виборчих законів будуть внесені в сесійну залу не пізніше травня цього року.
Також Олександр Черненко закликав експертів Венеціанської комісії активно долучитися до роботи над виборчим законодавством на етапі його підготовки, що дозволить отримати цим законам високу оцінку після експертизи Венеціанської комісії. Ця пропозиція була підтримана всіма учасниками дискусії.

0 коментарі:

Отправить комментарий