1/22/2015

Чернігівщина: Ударна гендерна політика

Цієї осені в Україні мають відбутися чергові місцеві вибори. Маємо надію, що в першому півріччі наші парламентарі одночасно з законами щодо децентралізації влади ухвалять і новий закон про місцеві вибори. Отже, хоча «правила гри» на виборах іще нікому не відомі, але найбільш мудрі політичні партії та особистості вже почали до них серйозно готуватися. 

Ми вирішили розпочати знайомити наших читачів з учасниками майбутніх перегонів, тим паче, що за всіма експертними прогнозами боротьба як за крісла міських, районних та обласних голів, так і за депутатські місця буде доволі жорстокою. 

Першими поточного року з політичних партій «засвітився» УДАР, який після звітно-виборної конференції провів прес-конференцію для журналістів. Новаціями від цієї політичної сили поділилися керманич обласної організації Юрій Тарасовець, новообраний керівник Чернігівського міського осередку Оксана Голубова та нардеп Анатолій Євлахов. 

За словами Юрія Тарасовця, зараз у лавах партії перебувають 852 мешканці Чернігівщини, працюють 3 міські партійні організації та 24 районні. При цьому 40% членів партії — це жінки. Троє жінок очолюють міські парторганізації (Чернігівську, Бахмацьку та Прилуцьку), одна — районну (Куликівську). До  складу Ради обласної організації увійшла представниця Ніжинської міської парторганізації. До складу Ревізійної комісії обласної організації також входить жінка. 

Перед обласним осередком партії стоять серйозні завдання, тим паче, що УДАР підставив плече під час президентської та парламентської кампаній Петрові Порошенку та його партії (а це ж два найважливіші етапи розвитку партійних осередків) — і дещо втратив у популярності серед населення Чернігівщини. Тому будуть брати активну участь у місцевих виборах. Особлива увага приділятиметься новим обличчям. 

Поставлене завдання: до 1 березня сформувати список кандидатів у депутати до місцевих рад усіх рівнів, а також кандидатів на посади міських, обласних, сільських та селищних голів. Є бажання, аби всі ці люди були «нові» і жодного разу доти на ці посади не балотувалися. 

Партія висуватиме свого кандидата і на посаду міського голови Чернігова. Юрій Тарасовець прізвища кандидатів поки що не назвав, але повідомив: зараз іде обговорення трьох кандидатур на цю посаду. Цікаво, що всі три претендентки — жінки. 

Можливо, серед них є й Оксана Голубова, котру одноголосно обрали керівником партійного осередку Чернігова. Нагадаємо: вона в УДАРі з 2010 року, була керівником ревізійної комісії. У буденному житті відома – не тільки як справжній благодійник, але і як гарний менеджер: практично всі її проекти запуску нових міських закладів харчування (ресторанів, кафе, барів тощо) є вельми успішними. Швидше за все, її гарні організаторські та творчі здібності допоможуть посилити новими цікавими ідеями потенціал політичної сили на майбутніх виборах. Хоча, зрозуміло, що основну оцінку її діяльності дадуть виборці та однопартійці. Вже після остаточних результатів виборів. 

Анатолій Євлахов поділився своїми враження від роботи в парламенті. За словами нардепа, у Верховній Раді доволі багато депутатів, які працюють не на телекамери, а по-справжньому. Бо мають не тільки своє особисте бажання, а вимогу своїх виборців — змінити життя в нашій країні на краще. На жаль, нових законів нині потрібно стільки, що працювати доводиться по 18 годин щодоби. І далеко не все з необхідного й термінового вдається ухвалювати через чийсь поспіх чи саморекламу. Наприклад, якби деякі з нардепів не почали самі себе «прославляти» своїми ініціативами перед телекамерами, а виносили питання спочатку на обговорення коаліції — країна вже давно мала б нового Генерального прокурора. Й мінімум із десяток необхідних та ефективних законів. А не, перепрошую, якусь «фільчину грамоту», котру Президент країни не підписує, а відправляє на доопрацювання. 

Тому бажано й до всіх місцевих рад обирати не політиканів з красивими обіцянками-цяцянками, а людей зі сформованими реальними ідеями та пропозиціями, які вже потрібно втілювати в життя. 

Власне кажучи, вже під час прийняття бюджету Чернігова на січневій сесії ми почуємо пропозиції від УДАРу щодо додаткового наповнення міської скарбниці. І зможемо зробити певні висновки. Адже, впевнений стовідсотково, всім населеним пунктам області потрібні при владі не політики, а реальні господарники. Котрі б хоча якось змогли полегшити всім нам життя в цей важкий (в економічному й політичному сенсі) рік. 


Олександр Шило