1/21/2015

ВЫБОРЫ ГЕНИЧЕСКОГО ГОРОДСКОГО ГОЛОВЫ ДОЛЖНЫ СОСТОЯТЬСЯ ВЕСНОЙ ТЕКУЩЕГО ГОДА

В Верховной раде Украины зарегистрирован законопроект №1703-19 "О назначении внеочередных выборов Генического городского головы  (город Геническ Генического района  Херсонской области)".
  В связи с досрочным прекращением полномочий Генического городского головы Пинаева А.В. и согласно пункта 30 части первой статьи 85 Конституции Украины, части третьей статьи 14, частей первой и пятой статьи 15, статьями 60, 61 Закона Украины “О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов” Верховная Рада Украины предлагает назначить внеочередные выборы Генического городского головы  на воскресенье 22 марта 2015 года.

 Авторами законопроекта выступили депутаты Власенко, Ледовских и Бойко.
"На чергових виборах 31 жовтня 2010 року Генічеським міським головою був обраний Пінаєв Олександр Вікторович.
Генічеська міська рада рішенням від 3 грудня 2012 року достроково припинила повноваження Генічеського міського голови Пінаєва О.В.  відповідно до частин другої та третьої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (порушення Конституції або законів України, прав і свобод громадян, не забезпечення здійснення наданих повноважень).
 Постановою Генічеського районного суду від 31 травня 2013 року, ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 жовтня 2013 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22 липня 2014 року Пінаєву О.В. було відмовлено у задоволенні адміністративного позову про скасування рішення Генічеської міської ради від 3 грудня 2012 року про дострокове припинення його повноважень.
 Відповідно до пункту 30 статті 85  Конституції України, частини третьої статті 14, частин першої та п’ятої статті 15 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради, сільського, селищного, міського голови позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України на неділю не пізніш як за 60 днів до дня виборів, а їх виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня виборів. Витрати на підготовку і проведення позачергових місцевих виборів здійснюються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України.
  Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування погодився з пропозиціями Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України щодо позитивного вирішення цього питання і вважає за доцільне призначити позачергові вибори  Генічеського міського голови", - говорится в пояснительной записке к законопроекту.
Данный законопроект проходит последнюю стадию - передан в тираж и в ближайшее время будет рассмотрен. Также предлагается 22 марта 2015 года провести выборы сельских голов Щорсовки и Озерян Генического района.