5/14/2015

Декларації депутатів Оболоні: збіднілий Столар та пенсіонерка-мільйонерка Кустова

Депутат-прогульник Вадим Столар виявився найбагатшим депутатом Оболоні. У нього дохід за минулий рік становить понад 8 мільйонів гривень. В інших активах значиться ще майже три мільйони гривень. Через відсутність задекларованого житла Столар потрапив до списку депутатів-безхатченків. Що цікаво, за інформацією деяких ЗМІ Столар був одним із засновників “Еліта-Центру” (втім, міліція та прокуратра повідомляли, що він не фігурує в кримінальних справах навколо “Еліта-Центру”).
Але задекларовані депутатом мільйони - це далеко не всі статки сім’ї позафракційного депутата Київради. У декларації значиться, що інформація про майно та доходи його сім’ї не оприлюднюється через заборону з боку родичів.

Це єдиний такий випадок з-поміж майже 100 депутатів, що подали свої декларації для оприлюднення. Столар відверто порушує принцип прозорості, покликаний виявити ознаки корумпованості депутата.

На сайті Київради йдеться про те, що дружина Столара - Інна Майструк - приватний підприємець. У Столара четверо дітей: доньки Діана, Джема, Єва і син Давид.

Громадський рух ЧЕСНО проаналізував декларацію Столара за 2011 рік, аби спробувати віднайти для мешканців Оболоні, що ж так старанно може приховувати прогульник засідань Київради.З декларації на сайті ЦВК, яку член Партії регіонів Столар подавав як кандидат в народні депутати, випливає, що його сім’я вклала у цінні папери за кордоном майже 400 тисяч. У самого ж депутата на той час на рахунках у банку було майже 25 мільйонів гривень. І це без урахування майже 3 мільйонів внеску до статутного капіталу товариства.

На членів сім’ї тоді були задекларовані 3 автівки - два Мерседеси-Бенц SLS та G55 та одна Тойота Лендкрузер.

У Столара, в якого зараз немає нерухомого і рухомого майна, тоді був задекларований Мерседес-Бенц S600L. І якщо депутат тепер безхатько, то ще кілька років тому за ним таки числилася нерухомість - квартира у понад 350 м2 та садовий будинок, площа якого сягала майже 1000 м2. Окрім того, була й земельна ділянка загальною площею понад 0,5 га.

Але попри відсутність у декларації нерухомого та рухомого майна та суттєвого зменшення капіталу, Столар залишається й надалі офіційно мільйонером і потрапляє у топ-5 депутатів Київради із набільшим доходом.Попри те, що Оболонь за кількістю мільйонерів посіла 4 місце з поміж 10 районів столиці у 2013 році, окрім Столара, депутатів-мажоритарників, які мали б мільйонні доходи, у цьому районі не виявлено.Але доволі цікавою є декларація пенсіонерки УДАР-івки Вікторії Кустової, яку ЗМІ пов’язують із підприємством ПП “Ніка-1”. Саме це підприємство, як повідомила програма “Гроші”, щороку виграє тендери на поставки продуктів для харчування школярів. Виграє навіть тоді, коли конкуренти пропонують закуповувати харчі за нижчою ціною і отримує понад 50 мільйонів на рік.

Загалом фірма Кустової перемогла у понад 70 тендерах. Лише на Оболоні на цьому отримала майже 20 мільйонів.

Журналістів програми “Гроші” Кустова переконувала, що живе на пенсію. У декларації в неї за 2014 рік дійсно значиться дохід у 42 тисячі гривень. Але у графі “інші активи” значиться, що вона вклала понад 1 млн 706 тис грн до статутного капіталу.

“Конкурентам Кустової, які пропонують закупити м’ясо за нижчою ціною, відмовляють. Причина вражає. Одна з довідок, яку приніс учаник тендеру, надана російською мовою”, – повідомляють журналісти 1+1. – “Ніка-1” не є виробником. Просто перевозить товар від виробника у холодильники держустанов. На цьому й живе. Місто напряму у виробників харчі не закуповує.”

Журналістів програми “Гроші” Кустова запевнила, що не є керівником фірми, і теперішній керівник для неї – “ніхто”. Але журналістське розслідування 1+1 показало, що “ніхто” Кустовій доводиться рідним зятем. А донька Кустової їздить відпочивати по світу, хоча в декларації депутатки доходи доньки не відображені.

Депутатка Кустова відзначилася не лише з тендерами. Її вміння паркувати авто у 2014 році, якого у неї, згідно з декларацією у 2014 році немає, жваво обговорюють в Facebook у групі “Герой парковки”.

У сюжеті ТСН міська урядниця-пенсіонерка переконувала, що авто для неї – це недоступна розкіш.

Але завдяки тому, що Кустова – балотувалась у парламент від УДАРу за списком у 2012 році під номером 71 на сайті ЦВК, як і в Столара, є її декларація про доходи за 2011 рік.Із неї випливає, що Кустова мала ще кілька років тому і машину, і гараж. Доходи її були втричі більшими. На сайті ЦВК є інформація, що кандидатка тоді – тимчасово не працювала. Але знайшла і в той рік суму дещо менше мільйона, аби вкласти в статуний капітал підприємства.

Депутат-УДАР-івець Владислав Михайленко - пов’язаний з позафракційним мільйонером Столаром.У них навіть приймальні розташовані за однією адресою.

У Михайленка, на відміну від Столара, є своє житло площею 70 м2.

Окрім цього депутат задекларував доходу менше 40 тисяч гривень за 2014 рік. І більша частина - це не його дохід, а дохід матері - Костюченко С.М.

З доходом, що не перевищує кілька тисяч гривень на місяць, і недешевим пальним у Михайленка значиться транспортний засіб - Мазда 3. Заправити повний бак при середній ціні 20,3 грн за літр А-95 бензину коштує рівно одну мінімальну зарплату - 1218 грн .

Депутат Михайленко працює юристконсультом у “Шевчук та партнери”.

Схожа ситуація з помічником нардепа від БПП Володимира Ар’єва - Владислава Турця. Він задекларував дохід у розмірі дещо більше 115 тисяч гривень і при цьому має три автівки БМВ 535, Шевроле Авео та Пежо 1.6. Заправити такі три автівки один раз коштуєпонад 3 тисячі гривень.

Більше того, житлова площа, яка вказана у декларації, становить 200 м2. Відповідно на комунальні послуги для утримання теж треба витратити чимало коштів.

У депутата Турця на утриманні двоє синів Тарас і Богдан та дружина Анастасія.

Двоє депутатів-УДАРівців Олексій Безпалий та Юрій Лещенко взагалі не надали декларацій для оприлюднення на сайті Київради.Щоправда Громадському руху ЧЕСНО прес-служба депутата Безпалого надіслали податкову декларацію, але ця форма декларації не передбачає внесення даних про членів сім’ї. Це просто стандартна форма декларації, яку здають до податкової.Окрім мажоритарників, декларації не подали і 6 списочників. 5 з них - УДАРівці.
Авторка: Ірина Федорів, регіональний координатор Громадського руху ЧЕСНО0 коментарі:

Отправить комментарий